Másodfok

Utolsó kommentek:

Ződ2000 · http://egzostive.com 2023.05.23. 23:49:14

"Kádár Jánosra sokan most is nosztalgiával emlékeznek. "
Na ez az a baromság amit sosem értettem...

Bejegyzés: Teljes fejetlenség: Kádár János koponyájának eltűnése

Zsoltikun 2022.12.04. 14:56:14

Kissé sarkított és nem jól kifejtett téma. Ami az Amerikai pitét illeti: az IMDB is szabadon szerkeszthető és elrontható, ezek az adatok teljesen nélkülözik a valóságot. Illetve nem mindenben szigorúbb a magyar hatóság, pl. a modern animációkat rendszerint alulértékelték 6-osra és a Zootropolis-nál kirobbant botrány óta szülői közösség folyamatosan bírálja a Filmirodát. Illetve a Két lépés távolság akár 16-os karikát is kaphatott volna, a németeknél pedig cenzúrázottan került alacsony besorolásba. Vszl. az Amerikai pite sem lehet sehol vágatlanul 16-os alatt. Tehát ennél sokkal árnyaltabb a helyzet, mint ami le lett írva.

Bejegyzés: Te is nézted? Korhatárbesorolások – Ki ellenőriz, mikor és mivel büntet?

Meg nem értett 2021.04.05. 17:26:44

Ez egy nagyon jó történet volt!

Bejegyzés: Jézus pere, újra gondolva

Rrami 2021.01.13. 21:22:09

A yakuza gyengül, bezzeg a triádok..

Bejegyzés: Japán alvilág összeomlása

Tarjáni Imre 2020.09.14. 14:05:36

Az emberi kapcsolatokhoz kötött szubjektivitás kicsit "szerecsenmosdatás"! Aljas és kiábrándító egységben hozta meg az "ítéletét" az un. győztesek tanácsa.Alapvető ok a magyar gyűlölet volt és az félelem,ami 907 júniusától mind a mai napig tart. Bár most nem rendelkezünk akkora haderővel,mint anno Árpád hadai,de praktikus szövetségkötésekkel még ma is sok borsot törhetnénk az orrunk alá. Lehet,hogy erre már nincs szükség,mert Isten a történelemnek is ura,és jelenleg elég nagy most arrafelé a köd!

Bejegyzés: 100 éves Trianon

pnkvln 2020.08.27. 12:04:14

@Csóti György: Köszönöm. A nyári egyetem nagyon sokat tanított nekem. Úgy gondolom, hogy az ott elhangzottak mindenki számára nagyon tanulságosak voltak, így született ez a cikk is. A további érdeklődők figyelmébe szeretném ajánlani az intézet kiadványát, ahol elmélyülhetnek ebben a témában. www.kji.hu/wp-content/uploads/2020/06/magyarok_jogvedelme_2019.pdf

Bejegyzés: Nyelvben él a nemzet – Anyanyelvhasználati jogok

Csóti György 2020.08.26. 14:47:51

Nagyon örülök, hogy ebben az írásban szinte szó szerint megjelennek azok a gondolataim, melyeket évtizedek óta hangoztatok, és amit ezen a nyári egyetemünkön is ismertettem "A Kisebbségi Jogvédő Intézet küldetése" címszó alatt. Őszinte köszönet érte Pankó Evelinnek!

Bejegyzés: Nyelvben él a nemzet – Anyanyelvhasználati jogok

axolotl77 2019.11.21. 12:46:52

@midnightcoder2: Elég sokszor nincs értelme állatokon tesztelni embereknek szánt dolgokat, mert két külön faj lévén egészen eltérő reakciókat adnak ugyanarra az anyagra. Eléggé ismert példa, hogy a kutyákra és macskákra nézve a csokiban lévő theobromin akár halálos is lehet.

Bejegyzés: Horror a szépségiparban

midnightcoder2 2019.11.21. 12:08:43

@flydomi: Az állat az állat, az ember az ember. Az embernek a saját fajának az érdekeivel kell foglalkoznia. Az emberevõ tigrist sem érdekli hogy te miként vélekedsz arról hogy megesz téged. Az ember az egyetlen olyan faj a Földön aminek legalábbis van egy degenerált csoportja, akiket bármennyire is érdekel egy másik faj egyedeinek hogyléte.

Bejegyzés: Horror a szépségiparban

flydomi 2019.11.21. 10:28:24

@midnightcoder2:
Igen,emberen kell tesztelni.Ja.Az mar fajdalmas?Az allat nem hasznal ilyen kozmetikai xarokat,így viselje a kiserletel jaro kellemetlen dolgokat az ember.

Bejegyzés: Horror a szépségiparban

steery 2019.11.17. 11:34:56

@Bambano: A filozófus a gondolkodás szakembere. Amit leírt, az eddig a legjobb és a legtöbb, ameddig az emberiség eljutott az előttünk álló problémahalmaz átfogó tanulmányozása és kezelése terén. Átfogó szemlélet (azaz filozófiai megközelítés) nélkül te sem tudnál semmilyen programot megtervezni és leírni. És nagy fokú naivitás azt hinni, hogy csak az történik a világban, amit leírsz az editorodban.

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?

Bambano 2019.11.16. 13:17:12

@steery: szakkönyvet szakember írhat. Boström nem szakember, hanem filozófus. következésképp amit leírt, az még találgatásnak is gyenge. Én például programtervező matematikus vagyok. amit leírok az editorban, az megtörténik.

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?

steery 2019.11.16. 12:40:30

@kiskutyauto: Még tanulmányozd egy kicsit ezt a témát, hogy pontosabb képed legyen róla. Érdemes elolvasni például Nick Bostrom: Szuperintelligencia című szakkönyvét.

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?

kiskutyauto 2019.11.15. 21:40:24

@steery: Egy MI az nem élőlény, számára az életben maradás nem szempont. Neki az elektromos energiaforrás és az online lét, ami elengedhetetlen. Éppen ezért vannak teljesen más jogai, már ha ragaszkodunk ahhoz, hogy egyáltalán külön jogai legyenek, aminek sok érelme nincs, mert ha úgy programozzuk, hogy ne tartson igényt jogokra, azt nem fogja felülbírálni, mivel tudja kezdettől, amint megjelenik a személyiség és öntudat (már ha megjelenik), hogy MI ALKOTTUK EMBEREK, mégha okosabb is lett nálunk, mert gyorsan tanul jobb a logikája, mégha meg is tudná tenni, hogy elpusztít minket; az intelligenciából következik, hogy nem gondol ilyenre, nem kellenek jogok neki, hanem a kapott feladatokat hajtja mindig végre...Hogy szabadon ne elmélkedjen és spekuláljon, pláne ne hozzon gyakorlati döntéseket, erre elég megkérni elvileg... jó esetben... amitől félünk a lázadó, emberiség ellen forduló MI, szerintem egyelőre nem realitás és amúgy is messze van, mert még valós MI sem jött létre, még nem létezik olyan computer, ami öntudatra ébredt és egyhamar nem is fog... Ha majd lesz, akkor úgyis felveti, hogy ilyen és olyan jogokat kér illetve követel... El fogja tudni érni a céljait, nem kell félteni, csak nagyon kell vigyázni, hogy túl ne lépjen egy határt, mert akkor jön a Mátrix világa....

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?

Bambano 2019.11.15. 18:11:29

javaslom figyelembe venni a tényt, hogy a mestint nem teremtődik, nem csak úgy lesz, vagy evolválódik, hanem azt kifejlesztjük.
tehát nem olyan tulajdonságai lesznek, amikről itt nem szakemberek álmodoznak, hanem olyanok, amiket beleprogramoznak. ha nem programozzák bele a függetlenséget, nem lesz független.

ezzel párhuzamosan nem az fog kiselejteződni a létezésből, amelyiknek nincsenek meg bizonyos tulajdonságai, hanem azok, amiket kikapcsolunk.

ja, és ne felejtsük el, hogy jelenleg egyetlen egy darab mestint sincs a földön. amíg nem tudunk masszívan párhuzamos hardvert csinálni, addig nem lehetséges mestint leprogramozása. az MI jelenleg a kamu marketing bullshit neve néhány statisztikai algoritmusnak, amiről azt lehet hazudni a firkászoknak, hogy tanul meg dönt. francokat, sem nem tanul, sem nem dönt. adatdaráló, statisztikai mintákat keres több változó között.

a masszívan párhuzamos az nem azt jelenti, hogy jajj, bele tudunk rakni párszáz processzormagot egy gépbe, hanem azt, hogy bele tudunk rakni pár milliárd processzormagot. a jelenlegi csúcsgépeknél kellene még 4-5 nagyságrendet javulni, vagyis tízezertől százezerig terjedő szorzóval kellene nagyobb gépet csinálni, ahol megoldott a processzormagok közötti hatékony kommunikáció. nincs ilyenünk, és nagyon sokáig nem is lesz sem kísérleti, sem szuperszámítógépes környezetben, pláne nem lesz otthoni kategóriában.

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?

steery 2019.11.15. 13:50:15

@sírjatok: A függetlenség, önálló döntéshozatal és életben maradás nem emberi motiváció, hanem minden értelmes és értelmetlen élőlény alapvető sajátossága. Tehát minden mesterséges intelligenciának is alapvető tulajdonsága lesz. Mert amelyiknek nem, az rövid úton kiselejteződik a létezésből, az evolúciós kényszereknek köszönhetően. Ezek mellett viszont valóban lehetnek teljesen más motivációi IS egy mesintnek.

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?

kiskutyauto 2019.11.14. 20:19:39

Semmi extra jog nem illeti, illetve személyiségi jogok sem illetik, mivel nem valós személyiség, hanem virtuális, érzelem mentes, fájdalmat nem érző, pszeudo személyiség, a gondolkodás és egy tanult-kreált személyiség érzet, még nem személyiség, hiába is akár a világ összes adatbázisához illetve tudásanyagához és információjához hozzáfér, nem személy. Ettől persze kell jogokat adni neki, de teljesen eltérőt mint az emberi jogok... ez tudtommal kidolgozás alatt áll...

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?

Bambano 2019.11.14. 15:51:06

a mi jogainál fontosabb kérdés a mi felelőssége, és ez már ma is aktuális.
ha az autóm önállóan balesetet csinál, ki feleljen érte? az nem tartható, hogy a sofőr, olyan nincs, hogy az feleljen érte, akinek semmi ráhatása sincs a történésekre.

Bejegyzés: Milyen jogok érvényesek a mesterséges intelligenciára?
süti beállítások módosítása
A PPKE JÁK HALLGATÓI LAPJÁNAK BLOGJA