Másodfok

Hideg vér – nyugalmunk megőrzése nehéz időkben

Brazda Zsombor

2024. október 24. - Másodfok

Életünk során nap mint nap kerülhetünk olyan helyzetbe, amely feszültséggel tölt el minket. Felgyorsult világunkban a megannyi impulzus miatt ez egy olyan érzés, amelyet szinte lehetetlen elkerülni, így rendkívül lényeges, hogy a felgyülemlett stresszt képesek legyünk a lehető leggyorsabban kezelni. Cikkemben három technikát gyűjtöttem össze, melyek egyaránt alkalmasak akár az azonnali, akár a hosszútávú stresszkezelésre. 

sea-g87ee40387_1920.jpg

Mély levegő

Rengetegszer hallottuk már és evidensnek tűnhet, ám a technika biológiai hátterének megismerésével megérthetjük, miért is hatékony ez a módszer. A lassú és mély légzés ugyanis arra készteti a testünket, hogy hagyja abba a stresszért felelős hormonok termelését és kerüljön nyugalmi állapotba. Ezen felül ez a megoldás azért is igen hatékony, mert amíg a légzésünkre összpontosítunk, nem arra figyelünk, amitől feszült állapotba kerültünk. Fontos, hogy mindig az orrunkon szívjuk be és fújjuk ki a levegőt, mivel a szájon át történő légzés nem egészséges. 

Alvás

Úgy gondolom, hogy egyetemistaként sokan nem tulajdonítunk megfelelő jelentőséget az alvásnak, pedig életünk több területére gyakorol kruciális hatást. Kialvatlanul sokkal hajlamosak vagyunk gyorsabban elveszíteni a fejünket, ami egy-egy szituációban hosszútávú konzekvenciákkal járhat. Tapasztalataim szerint a legjobb, ha megállapítunk magunknak egy időpontot, amelyben képesek vagyunk lefeküdni aludni, és minden egyes napon ehhez tartjuk magunkat, továbbá lényeges, hogy legalább hét-nyolc órát mindenképpen töltsünk alvással, mivel az ennél kevesebb pihenés rontja a teljesítőképességünket és fokozott stresszel jár. Ezt az állapotot igyekszik az ember olykor koffein segítségével kiküszöbölni, ám mivel ezzel csak fizikailag frissítjük magunkat és mentálisan nem, így könnyedén a fogyasztás előttinél is feszültebb állapotba kerülhetünk. 

Fókuszváltás

Olykor, amikor egyetlen perspektívából szemlélünk egy problémát, hajlamosak vagyunk túlzottan belelovalni magunkat saját szorult helyzetünkbe. Ez küszöbölhető ki a fókuszváltással. A fókuszváltás lényege abban áll, hogy elhagyjuk azt a teret, amiben addig próbáltuk megoldani a problémát és átmegyünk egy másik szobába, vagy kimegyünk a szabad ég alá. Ennek a technikának a segítségével jóval racionálisabb döntéseket hozhatunk, mivel a környezetváltozás arra sarkall majd bennünket, hogy egyúttal a gondolkodásunk módján is változtassunk. 

Remélem, ez a néhány módszer segítségetekre lesz majd a hétköznapok során és segít majd titeket abban, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott életet éljetek akkor is, amikor az élet nem a legszebb oldalát tárja elétek. 

Ne maradj le hasonló tartalmakról,
kövess minket Facebook-on és Instagram-on!

A bejegyzés trackback címe:

https://masodfok.blog.hu/api/trackback/id/tr9818704674

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
A PPKE JÁK HALLGATÓI LAPJÁNAK BLOGJA