Az 1920-as években az Egyesült Államokban, Kaliforniában a Sequoia Nemzeti Erdő beépítetlen része volt a Mineral King. A terület egy 12,1 km hosszú és 1,6 km széles völgy, amely a Sierra Nevada déli részén terült el. A völgy alja 2300 méter magasságban fekszik, a legmagasabb pontja pedig 3400 métert is eléri. Az 1920-as évekig elsősorban bányászatra használták, de az 1940-es évek végétől a fejlesztők egymással versengve ajánlatokat kezdtek tenni a térség rekreációs célú fejlesztésére.
A The Walt Disney Company pályázatot nyert a völgy felmérésének megkezdésére, egy 80 hektáros síparadicsom kialakításának reményében. Az ajánlat egy 35 millió dolláros beruházásról szólt, amely évente 1,7 millió látogatót és egyszerre 20 000 síelőt tudna befogadni. Összehasonlításképp a Disneyland 17 millió dollárba került. A tervezett üdülőhely mérete miatt szükség lett volna új autópályákra és hatalmas, nagyfeszültségű vezetékek, illetve fogaskerekű vasút megépítésére, amelyek az addig háborítatlan Sequoia Nemzeti Erdőn futottak volna át.
A Sierra Club környezetvédő nonprofit szervezet évekig nyomon követte a projektet, és abban reménykedett, hogy le tudja állítani, megvédve ezzel a háborítatlan területet. A szervezet a Mineral King fejlesztésének megakadályozása érdekében a szövetségi tisztviselők ellen indítványt nyújtott be, hogy ne engedélyezhessék azt. Később a Felebbviteli Bíróság hatályon kívül helyezte, azzal az indoklással, hogy a Sierra Club nem tudja bizonyítani, hogy a fejlesztések közvetlenül érintenék és emiatt a The Walt Disney Company a közigazgatási eljárásról szóló törvény értelmében nem volt perelhető.
Az ügy nyomán William O. Douglas bíró híres különvéleményt fogalmazott meg, amelyben azt javasolta, hogy az ökológiai aggályok miatt a környezeti objektumok (mint például egy völgy, egy alpesi rét, egy folyó vagy egy tó) jogi személyiséget kapjanak a nyilvánosságtól.
A Sierra Club beperelte az Egyesült Államok belügyminiszterét a San Franciscó-i szövetségi bíróságon, hogy megakadályozza a Disney híres síközpontjának fejlesztését. A Sierra Club azzal érvelt, hogy a Disney síközpontja "helyrehozhatatlan kárt okozna a közérdeknek." Végül a kétnapos meghallgatás után, 1969. július 23-án William Thomas Sweigert kerületi bíró ideiglenes végzést adott ki, amely megakadályozta a Disney síközpont építését.
1972. szeptember 16-án a Fellebbviteli Bíróság hatályon kívül helyezte a szövetségi bíróság ítéletét. A bíró úgy vélte, a miniszter mérlegelési jogkörébe tartozik, hogy: "egy hatalmas, páratlan szépségű területet több ember számára elérhetővé tegyen, ahelyett, hogy a, szűk réteg kivételével elérhetetlen maradjon."
Az ügy tovább folytatódott, 1971. november 17-én tárgyalták az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságán, ahol 4-3 arányban megerősítették az ítéletet, miszerint: a Sierra Clubnak nem volt kereshetőségi joga, mert nem állította, hogy őt magát bármilyen módon károsította volna a Disney tervezett síparadicsoma.
1972. június 23-án a Sierra Club módosította panaszát, amely szerint, a völgyben a klubbok kirándulásait károsítaná egy hatalmas síközpont, illetve több természetes személyt vett fel felperesként, és egy új, a Nemzeti Környezetvédelmi Politikai Törvény szerinti enyhítésre vonatkozó követelést is megnevezett. 1972. szeptember 12-én Sweigert bíró ezután engedélyezte, hogy az ügyet folytassák a környezeti hatástanulmány elkészüléséig. 1972 augusztusában Reagan kormányzó visszavonta a projekt támogatását, most azzal érvelve, hogy az új autópálya túl drága lenne. 1976. február 26-án az Erdészeti Szolgálat kiadta a végleges környezeti hatástanulmányt egy 8000 síelőt befogadó üdülőhelyre vonatkozóan. 1977-ben a Sierra Club abbahagyta a pereskedést, és 1977-ben Sweigert bíró vádemelés hiányában ejtette az ügyet. A Sierra Club nem folytatta a pereskedést.
A pert a Sierra Club ugyan elvesztette, de gyakorlati szempontból sokkal többet elértek vele. A természeti erőforrásokkal kapcsolatos jogállás érvényesítéséhez a környezetvédelmi csoportoknak olyan személyt kell találniuk, akinek különleges érdeke fűződik a kérdéses területhez, pl. az érintett területen vagy annak közelében túrázik, vadászik, horgászik vagy táborozik. A Mineral Kinget végül nem építették be, és beolvadt a Sequoia Nemzeti Parkba.