Másodfok

Robert Durst, a vagyonos ingatlanmágnás igazi arca - 1. rész

Galaczi Kitti

2022. október 12. - Másodfok

A milliárdos ingatlanmogul Durst család életét mindig is figyelemmel követte a média, ahogy a legtöbb vagyonos ember életét általában. Az elmúlt években viszont nem az e körökben átlagosnak vélt botrányaik miatt kerültek az újságok címlapjaira. A családhoz köthető különös események sorozata még inkább fokozta a média irántuk való érdeklődését. Miben különböztek ők mégis a többi ingatlanokkal foglalkozó amerikai milliomos családtól?

durst1.jpg

A család történetét szokatlan tragédiák övezik, mint például Robert Durst feleségének rejtélyes eltűnése, a maffiamódszerrel kivégzett közeli barát esete, amit a lefejezett szomszéd követett. Mind a három eset szálai Robert Durtshoz vezették a hatóságokat, de mégsem tudták mindegyiket rábizonyítani. A különös milliomos férfiból egyszerre félelmetes gyilkos lett. A rendkívüli történések talán visszavezethetők Bernice Durst, Robert édesanyjának 1950-ben bekövetkezett hirtelen halálához, amikor Robert még csak 7 éves volt. A nő igen különös körülmények között hunyt el. Éjszaka hálóingben mászott ki a tetőre, és miután az apja felkeltette Robertet, aki integetett az anyjának, a nő lezuhant.

Később úgy nyilatkozott erről Robert, hogy az édesanyja erőszakos halált halt. A fiú a temetésen is részt vett és amikor tudatosult benne, hogy az anyját temetik el, nekiugrott a sírásónak, hogy ne engedjék le a földbe a koporsót.

Ezt követően a fiatal Robert teljesen megváltozott. Számtalanszor elszökött otthonról, és gyakran a rendőrséggel kellett megkerestetni. Az apa beszélni sem volt hajlandó az anyáról a gyerekekkel, nem segített nekik feldolgozni a veszteséget, emellett pedig mindig Robert lelkére kötötte a cégük tovább fejlesztését, amikor a temetőben meglátogatták az anyuka sírját. Ellenben Robert egyre inkább eltávolodott a családtól és a családi vállalkozástól, nem érdekelte a vállalat sorsa, holott akkoriban Manhattan egyik legjelentősebb társaságáról volt szó. 

1. Eset

Robert Durst 1971-ben ismerkedett meg Kathleen McCormackkal, és 1973-ban össze is házasodtak. De amilyen gyorsan összekötötték az életüket, olyan gyorsan romlott meg a házasságuk. Rendszerint elfajultak a viták közöttük és Robert gyakran erőszakosan bánt a feleségével.

Többször előfordult, hogy Kathie a barátaival együtt vacsorázott, de Robert idegesen követelte tőle, hogy azonnal menjen haza. Robert mindig tudni akarta, hol van a felesége. Egy ilyen alkalommal, a nő, a barátnője lelkére kötötte, hogy ha valami történne vele, akkor derítse ki az igazságot.

1982. január 31.-én tűnt el Kathie, eltűnését a férje jelentette be pár nappal később. A nyomozás elején a hatóságok nem vették túl komolyan a feladatukat, úgy gondolták, hogy csak egy klasszikus hűtlenségi drámáról van szó, emiatt nem tulajdonítottak az esetnek túl nagy jelentőséget.

Az eltűnését megelőző estén a házaspár együtt vacsorázott, majd Kathie vonattal ment vissza az egyetemre Manhattanbe. Az egyetemet viszont az eltűnése reggelén felhívta, hogy nem megy be az óráira, mert rosszul érzi magát. Robert az első vallomásában azt állította, a south salem-i háznál maradt, elment kutyát sétáltatni, majd összefutott egy barátjával, és felhívta feleségét egy nyilvános fülkéből. De a későbbiekben ezt megváltoztatta.

Kathie barátai, miután a rendőrség nem haladt a nyomozással, a kezükbe vették az ügyet és elkezdtek a nő után kutatni. Ellopták Kathie szemetét, hogy átnézzék, és megtalálták benne Kathie orvosi dokumentumait és ruháit, amelyeket feltehetőleg ő dobott ki. A szemétben találtak egy papírfecnit is Robert kézírásával. A lap a városi szeméttelep, híd, ásás, csónak, lapát, autó, furgont bérelni szavakat tartalmazta. Robert utólag beismerte, hogy nem telefonált nyilvános fülkéből, és nem is vitte sétálni a kutyáját, nem találkozott senkivel, csak kivitte a feleségét a vonatállomásra, majd hazament.

Kathie Durts ügyét 18 év után újra elővették a hatóságok. Egy letartóztatott, az ügytől teljesen független személy, azt állította Kathie Durts-t a férje ölte meg a south salem-i házukban, emiatt nyitották újra a nyomozást. Átfésülték a South Salem-i házat és a tavat, de nem találtak közel 20 év után semmilyen bizonyítékot. Kiderült, hogy Kathie eltűnése előtt nem sokkal, megbízott egy ügyvédet, mert el akart válni Robertől. A férfi három nappal Kathie eltűnése előtt utasította el a válásra tett javaslatot.

Miután Kathienek nyoma veszett, a Durst vállalatot többször is felhívták egy különleges kóddal, a partról, egy nyilvános mosodából. Ez a nyom azért is volt fontos, mert így csak Robert és testvére, Seymour Durst szokott telefonálni, mivel ezzel a kóddal a vállalat állja a hívásokat, de aznap csak Robert járhatott a new jersey-i mosodában. A mosoda közelében hatalmas erdőségek voltak, ahol kiválóan el lehetett volna rejteni egy holttestet. A maffia is sokszor használta ezt a területet ilyen esetekben. A rendőrség emiatt úgy vélte, Robertnek a szervezett bűnözés terén is voltak kapcsolatai. 

Robert Durst a későbbiekben több életellenes bűncselekmény miatt is bíróság elé állt. Ezekről és a tárgyalásról a második cikkben olvashattok majd!

Ne maradj le hasonló tartalmakról,
kövess minket Facebook-on és Instagram-on!

A bejegyzés trackback címe:

https://masodfok.blog.hu/api/trackback/id/tr9317940536

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
A PPKE JÁK HALLGATÓI LAPJÁNAK BLOGJA