Másodfok

Amerikai elnökválasztás kisokos

Demjén Dorottya

2019. augusztus 05. - Másodfok

Nagy erővel folytatják kampányaikat a demokrata elnökjelöltek a 2020-as amerikai elnökválasztások győzelmének reményében. Július 30 és 31-én, Detroit adott helyet a második demokrata elnökjelölt vitának. A jelöltek száma 24 darab, ami sok választót félelemmel tölt el. 

america-american-flag-ballot-1550340.jpg

Miért van jelentősége a számoknak? A 2016-os választásokon Hillary Clinton kudarcát Donald Trumpal szemben sokan Bernie Senders számlájára írják a mai napig. Sanders megosztotta a demokraták szavazatát, nem lépett ki Clinton javára a versenyből, így vesztett el szavazatokat Hillary. A veszély ugyanaz, mint négy évvel ezelőtt. A párt megosztott, a baloldal különböző fokozatai jelennek meg a kampány programokban. A szociál demokratától (a kapitalista országban ez radikális és szokatlan szélsőségnek számít) egészen a klasszikus baloldalig bezáróan. A párt definiálásának kérdése az elnöki vitán is központi téma volt, az egészségügyi biztosítás, a bevándorlás, az igazságügyi reform és a környezetvédelem mellett. Tekintsük meg a legfontosabb pillanatokat! 

Az első körben Elizabeth Warren és Bernie Sanders emelkedtek ki progresszív gondolataikkal. Elizabeth Warren: Csupán tíz év tapasztalattal rendelkezik, a Harvard professzora. Kampányának finanszírozásában nem fogad el pénzt milliomosoktól, valamint legfontosabb és elsőszámú célja a „gazdagok adója”. Bernie Sanders: szociál demokratának vallja magát. Úgy gondolja az Egyesült Államokban, a társadalom felső két százaléka irányít mindent, rendelkezik hatalommal és pénzzel, emiatt pedig a szakadék egyre nő a rétegek között, így megadóztatná az amerikai milliomos réteget. Második elnöki kampánya Trump ellen, a millenárisok nagy kedvence. Az este sok ponton átcsapott ideológiai értekezésbe. Warren értetlenül állt azelőtt, a párt tagjai miért nem állnak összhangban az ingyenes egészségügy kérdését illetően, hisz véleménye szerint ez mindenkit megillet, alapvető emberi jog. Delaney elnökjelölt szerint ez egy tündérmese, ami nem reális, hogy megvalósul. Erre hangzott el Warren válasza, ami talán a legjelentősebb mondata volt az estének. „Nem értem miért vállalja valaki a sok nehézségét az elnökjelöltségnek, ha csak arról tud beszélni mire nem vagyunk képesek és miért ne harcoljunk”. Meg kell említeni még Pete Buttigieg és Marianne Williamson nevét. Pete nem szüntetné meg a magán egészségügyi ellátást, hanem választhatóvá tenné a tehetősebb réteg számára, aki ezt nem tudja megengedni magának, az folyamodhatna állami ellátáshoz. Ugyanebben a rendszerben gondolkodik az oktatásról, valamint támogatja a bevándorló családok szétválasztásának megakadályozását. Ő lenne az Egyesült Államok első homoszexuális elnöke. A vitán fontosnak tartotta, hogy felhozza, a demokratáknak nem kellene annyit aggódnia a republikánusok mit gondolnak róluk, hisz szerinte bármit tehetnek, progresszívak vagy konzervatívak így is úgy is azt fogják állítani róluk, hogy „őrült szocialisták”. Marianne Williamson a leggyakrabban keresett név a Google adatai szerint. Oprah Winfrey tanácsadója kifejezte az ország etikai válságban van és a vitán feltett kérdések nemcsak politikai, de morális válaszokat is követelnek.

A második körben, július 31-én vitázott a legjelentősebb elnökjelölt, Joe Biden. Biden az, aki a legtöbb tapasztalattal rendelkezik, hisz az Obama kormány alatt alelnök volt. A jelenlegi felmérések szerint ő a legesélyesebb a jelöltek közül Trump legyőzésére viszont sok kritika éri, a vitán a többi jelölt őt támadta a leginkább. Sokakat zavar az életkora (76 év) viszont az ellenérv az, hogy ő rendelkezik a legtöbb politikai tapasztalattal (49 év), aminek hiánya miatt sokan kritizálják a jelenlegi elnököt, hisz üzletemberként lépett a politika világába. A klasszikus baloldal megtestesítője, legfőbb szívügye, a munkás középosztály támogatása. Különleges életút van mögötte, első feleségét és gyermekét elvesztette egy autóbalesetben, második családjában újra veszteség érte, fia agyrákban halt meg. A politikában kedvelt figura hisz kedvesnek és szerethetőnek tartják, hisz szomorú életútja ellenére szeretetteljesen és kedvesen bánik mindenkivel. Kritika érte viszont, az elnöki indulásának bejelentése óta a nőkkel való viszonyában, mivel sok hölgy panaszkodott arra, fizikailag túl közvetlen velük, (megöleli őket amikor nem akarják, átkarolja őket stb.) Az első, júniusi, Miamiben megrendezett vitán nem szerepelt kitűnően, hisz az Obama évekre és addigi munkáira támaszkodott, nem volt érezhető a megújulás és új ötletek feltárása, vagy épp a harci kedv a többi jelölttel szemben. A demokraták közül, talán ő az egyetlen, aki a konzervatív, klasszikus középosztályra fókuszálásával, a munkás réteg iránti elkötelezettségével talán megnyerheti közép Amerikát, mely terület lakosainak többsége megválasztotta Trumpot 2016-ban. Kérdés viszont, hogy a többi demokrata jelölt frissességével versenyt tud e tartani? Az júniusi vita után megfogadta, hogy már nem lesz olyan udvarias és agresszívabban fog reagálni a támadásokra, amit sikerült is betartania. Kamala Harris a floridai elnökvitán erős támadásokat intézett Biden felé, ezen az estén viszont nem tudott a meglepetés erejével hatni és gyengébben szerepelt. Kamala Harris:  Sokan rebesgetik, hogy ha Biden esetleg nyer, akkor Harrist kéri fel alelnöknek és ez a feltételezés veszélyezteti Harris pozícióját. A középosztálybéli családok támogatása, a fegyverhasználat kontrollálása és a bevándorló családok egyesítése fő céljai. A jamaicai apával és indiai anyával felnővő Harris, kifejezett hangsúlyt fektet a rasszizmus elleni küzdelemre is.

Julian Castro a bevándorlás kérdésében „csapott össze” Bidennel. Az alelnök tisztázta, az illegális bevándorlók nem léphetnek be az országba, viszont a menedékjog rendszerén változtatni kell, hisz több embernek kell esélyt kapni, hogy ezt a státuszt megkapja. Castro, aki szintén Obamának dolgozott kifejtette, hogy ő ellentétben Bidennel tanult a múlt hibáiból és nem fogja elkövetni a hibákat, amit Obama elnök elkövetett. Bill de Blasio, New York polgármestere feltette a kérdést Joe-nak, vajon Barack kormányzása alatt jelezte e az elnöknek a deportálások engedélyezése nem a helyes út, érez e ebben felelősséget? Az alelnök erre nem volt hajlandó válaszolni mivel úgy gondolja ez nemzeti titok és nem fog ilyen belsőséges információkat kiadni. Blasio véleménye az, hogy ha elnök akar lenni, akkor válaszolnia kell egyenesen és egyértelműen a nehéz kérdésekre.

A második vita győztesének Joe Bident kiáltották ki. Ősszel jön a harmadik vita, ahol már csak tíz jelölt jelenhet meg. A feltételek pedig a magas anyagi támogatottság, számos befektető és közvéleménykutatások alapján magas támogatottság.

 Ne maradj le hasonló tartalmakról,
kövess minket Facebook-on

 

A bejegyzés trackback címe:

https://masodfok.blog.hu/api/trackback/id/tr8914922592

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

tpl 2019.08.05. 23:46:48

Nagy az elvárás azzal kapcsolatban, hogy a Soros által kb 80-100 millió dollárral támogatott demokraták csúfos és megsemmisítő vereséget szenvedjenek. Nyilván, Amerika csak az elmúlt pár évben kezdett felébred és a kb 3 évtizedes agymosás megtette a romboló hatását, de reményt adhat, hogy az amúgy alapból kőbunkó Trump megálljt parancsol a pc-barát, nemzetromboló demokratáknak.

acycloren 2019.08.06. 02:39:43

A háttérhatalom emberei sorakoznak a nép elleni harcra.
Trump gazdaságilag sikeres, nem tört ki elnöksége alatt a harmadik világháború (amitől sok ajvékoló rettegett), a munkanélküliség alacsony. Egyetlen front, amin támadni tudják, az a politikai korrektséggel leszámoló stílusa.
Amikor Baltimore-t patkányokkal fertőzött helynek nevezte Trump, mindenki rasszizmust kiáltott. El akarta hitetni a fősodratú lakájmédia, hog, a feketékre utalt így. Holott a helyi feketék is panaszkodnak a patkányokra.
Ilyen és sok ehhez hasonló agymosással él a CNN, MSNBC és a többi ballib szócső.

A military-industrial complex olyan elnököt akar, aki háborúba rángatja Amerikát. Pénzt akarnak keresni.
Amerikában a fehér ember lett az új nigger, a megvetett, lenézett, kiírtásra ítélt alember.

chrisred 2019.08.06. 05:40:29

@acycloren: "A military-industrial complex olyan elnököt akar, aki háborúba rángatja Amerikát. Pénzt akarnak keresni."

Az előző közel-keleti háborúk republikánus elnökök alatt törtek ki, Trump is közel áll hozzá Iránnal szemben.

chrisred 2019.08.06. 05:41:42

@acycloren: "Amerikában a fehér ember lett az új nigger, a megvetett, lenézett, kiírtásra ítélt alember."

Csak amelyik nem akar tanulni és dolgozni.

acycloren 2019.08.06. 06:19:36

@chrisred: Te még mindig a republikánus-demokrata áldilemmában vergődsz.
A Pelosi, Obama és Clinton-féle demokraták simán elmehetnének republikánusnak is. Wark hawk mind.
Lehet, hogy ez neked újdonság erejével hat, de van az establishment és van az anti-establishment. Sajnos az anti-establishment alakok is inkább egymást nyírják, meg abból
csinálnak sportot a demokraták, hogy élezik a faji ellentéteket. Mint Warren, Sanders vagy Harris. Úgy érzik, hogy muszáj nekik a feketéket a fehérek ellen fordítani. Másként nem lehetnek progresszívek.

És Trump is anti-establishment, csak nem rasszista, mint a demokraták, ő inkább egy pártok feletti elnök. Gyűlölik is a bigott republikánusok őt (Lying Ted Cruz és a Low-energy Bush-klán).

Hussein Obama és Killary Clinton alatt sikerült felfuttatninaz ISIS-t és destabilizálni az összes közel-keleti országot. Iránt hozzásegíteni egy atomprogramhoz, Venezuelával szemben elkészíteni a megszállás terveit, Szíriát földi pokollá tenni.
A demokrata elnökök inkább sunyi módon titkosszolgálati műveletekkel ásnak alá kormányokat külföldön és segítik az iszlamistákat. A republikánusok meg nyers katonai beavatkozásban utaznak. Ezért kell anti-establishment elnök. Amilyen Trump is. Sajnos a demokratáknál a corporate democat szárny folyton kinyírja a feltörekvő anti-establishment arcokat.
A republikánusoknál Trump egyszer sikerrel átverekedte magát és adot egy bitch slap-et a pártnak. Amúgy Trump demokrata volt még a 80-as és 90-es években is, csak a republikánusoknál volt akkora kupleráj, hogy ott sikerült utat találnia az elnökséghez.
A demokratáknál a Clinton-Obama klánok sokkal hatékonyabban kinyírták vagy megvették az anti-establishment jelölteket, mint Sanderst.

apro_marosan_petergabor 2019.08.06. 07:14:35

Az amerikai "demokraták" a tőke szolgálói. Demagóg, társadalom atomizáló progrmajaik csak arra jók, hogy megosszák a társadalmat, elnyomják a normalitást és kiemeljék a devianciát.
A tőke emellett szeret háborúzni, Trump most igyekszik csökkeneteni az amerikai háborús részvételt, ezen a demokraták hamar változtatnának - gondoljunk csak Blair hazudozására, ahogyan belekényszerítette GBR-t a második iraki háborúba, melyet az USA provokált ki, nemlétező okokra hivatkozva. Hasonló volt az arab "tavasz" megtámogatása, melynek Líbia, Szíria lett az áldozata az izraeli érdekek mentén... s persze azóta szívja az EU a migráns áradatot.
Obama megtartotta kairói beszédét, az ott elhangzottakból semmit sem tartott be...
Addig jó az USA-nak (nekünk is), míg a demokrata jelőltek egymást nyírják.

midnight coder 2019.08.06. 07:49:38

Az amcsikkal az a baj, ami nyugat-európával is: nem volt alkalmuk megtapasztalni a létező szocializmust testközelből, így aztán mindkét helyen virágzik a vörösnácizmus. Mondjuk nagyon nem fogom sajnálni őket, ha egyszer teljhatalomra kerülnek a demokraták, jól lefegyverzik a lakosságot, majd pár évtized múlva befûtik az első krematóriumot a koncentrációs táborokban.

Az amcsik azért úszták ezt meg eddig, mert a polgár gondosan vigyázott rá, hogy állam bácsi ne nőljön a fejére, nem ruházta minden jogát rá, beleértve az önmaga megvédését is.

midnight coder 2019.08.06. 07:51:06

@apro_marosan_petergabor: Tulajdonképpen nekünk az sem lenne rossz, ha a demokraták az amcsi lakosságot irtanák. Ha jól kiirtják a fehéreket, akkor az USA a továbbiakban kb. annyira lesz nagyhatalom mint Afrika.

chrisred 2019.08.06. 07:58:02

@acycloren: Az ISIS a Bush-Cheney-féle terror elleni háború következménye. Igaz, az elterjedésében nagy szerepet játszott Obama pipogyasága és kivonuláspolitikája.

Trump ugyanúgy az establishment része, csak más érdekköröket képvisel, például a szén- és olajlobbit.

chrisred 2019.08.06. 08:03:02

@midnight coder: Nyugat-Európában a szociális irányultságú mozgalmak alulról indulók és társadalmi jellegűek voltak. Nem olyan, mint az ázsiai típusú (szovjet, kinai) kommunizmus, ami politikai-hatalmi, felülről szervezett tömegmozgalom.

chrisred 2019.08.06. 08:07:30

@apro_marosan_petergabor: Miben probálja Trump csökkenteni a katonai részvételt? A nukleáris egyezmények felmondásával? Szíria bombázásával? Irán elleni katonai fenyegetéssel? Trump egyetlen esélye az újraválasztáshoz a kardcsörtetés.

chrisred 2019.08.06. 08:13:42

@midnight coder: "Mondjuk nagyon nem fogom sajnálni őket, ha egyszer teljhatalomra kerülnek a demokraták, jól lefegyverzik a lakosságot, majd pár évtized múlva befûtik az első krematóriumot a koncentrációs táborokban."

Putyin szélsőjobbos populista ötödik hadoszlopaira gondolsz?

szepipiktor 2019.08.06. 09:04:10

@chrisred:
Írod, hogy
"Csak amelyik nem akar tanulni és dolgozni."
Persze a fehér emberre utalsz...
A fehér ember - jellemzően Európában, Észak-Amerikában - nem tanul...
Ahogy Leninék is ezzel támadták a civilizációt. Most a fehér ember nem tanul, szereti a eredeti, evolúció-alapú életét. Ha tanulna, ahogy a dogmás ballibek, az NGO-hátterű aktivistamozgalmak követeli, akkor a emberi alap individualista, lokálpatrióta, családcentrikus, hívő stb. életét kellene lecserélni egy neomarxista, bolsevik jellegű konformista, kisebbségek által vezérelt életre.
Érdekes a mai Index címlapján a klímás-cikk!
Arra ad igazolás, amiről most én (is) írok.
Abban az aktivista alakú ökoterroristák az egyén szabadságjogait kérdőjelezik meg, az tartják a klímaprobléma egyedüli okának és azt mondják, hogy az egyéneknek kell(ene) lemondaniuk az "örömalapú" életéről és helyette a egységesített csoportelveket kellene megszeretniük, azt élniük.
.
Én azonban bízok abban, hogy a fehér ember nem fog "tanulni", ellenben feléled benne az életösztön, a túlélési ösztön, mivel a szerinted "tanulatlan" fehér ember tiszteli az múltját, a származását, a kultúráját, a családot, a gyerekeit, a munkáját és amit megtermelt, az meg is akarja, meg is fogja védeni.
.
Az tény, hogy lesz háború, aszimmetrikus háború lesz, de abban nem a fehér ember bukik el, hanem az "ébredő erő" bukik el, akik a Föld észnélküli túlnépesedéséért felelős, akik ma az ideális célcsoportja a multik fogyassz!!!-filozófiájának, akiket az aktivista közösségek is preferálnak a fehér emberek ELLEN!
Hitler az élettérről írt...
Ma az NGO, az aktivisták, a neomarxista szekták egyaránt életteret akarnak - az új százmillióknak.
Nem ott, ahol létrejönnek, hanem a fehér emberek élettere kell nekik.
.
Ezért jelzésértékű Trump (aki a "fehéramerika" elnöke, de melléálltak a déli és afroamerikai keresztények is!), jelzésértékű a szélsőjobb erősödése is.
Jelzésértékű az is, hogy a magyar ballib sajtó, portálok, bloggerek napi szinten gyalázzák Trumpot, ezeken a blogokon is csak a demokraták léteznek az USÁban (miközben közünk nincs az ottani emberek döntéseihez!)
Tehát a fehér ember visszajelez, oldalt választ, pontosan látja a nemzetközi szerveződést - ellenük, az ő életük, életterük ellen! A magyar demokraták is látják a magukat ellenzékinek hazudó média hazug, propagandamunkáját, látják hogy mindez nem az érdekükben zajlik, nem a Föld megmentése a cél, hanem a hatalomszerzés, amihez van már kreált párt is, a momentum.
És jelzi, hogy EZ NEM KELL! Jelzi azzal, hogy ma már a passzív, pártnélküliek a legnagyobb halmaz, akik jelzik, hogy nem akarják a fidesz, de helyettük csak a korrupt megélhetési balosok és a társadalomellenes szélsőséges ballibek választhatók.

chrisred 2019.08.06. 09:25:30

@szepipiktor: "Persze a fehér emberre utalsz..."

Nem, teljesen érthető volt, hogy nem az összes európai származásúra gondoltam, hanem a white trashre.

kvadrillio 2019.08.06. 11:34:11

TGM......UNDORODOM TŐLETEK......
JAJJJJ, HOGY EZ A GAZSI, MIJJJJJEN KEMÉNYEN MAI TÁRSADALMI-POLITIKAI FOLYAMATOKON IS GONDÚÚKOZIK !!!!!.....vigyázzcsak, mer kitiltanak !!! :O)
Lassan egész nemzedék nő föl ebben a féldiktatúrában, amelynek a legfőbb erkölcsrontó aspektusai

az informalitás, a jognak mint manipulációnak, propagandának és politikai fenyegetésnek a fölhasználása, a közintézmények autonómiájának megtörése és (csoportos) magáncélra való fölhasználása,
embereknek a rendszerbe való bevonása megvesztegetéssel, államigazgatási funkciókkal (mint zsákmánnyal és a hűség jutalmával), törvényesített, de önkényes-igazságtalan javadalmakkal és kivételezetteknek ingyen juttatott jószágokkal,
különféle társadalmi csoportok lekenyerezése, elbizonytalanítása, függő helyzetbe hozása, embergyűlölő ideológiákkal való mérgezése,
a demokratikus nyilvánosság fölszámolása, hamis pluralisztikus látszatokkal,
a nemzeti kultúra és tudomány, az épített, írott és gondolati kulturális örökség szétverése és a megmaradt csonk primitív meghamisítása,
mindennek elárasztása a kommersz, gagyi tömegkultúrával (beleértve a csaló látványsportot), amely a szó szoros értelmében elveszi honfitársaink eszét.

Aggasztó jelenségek

Ennek a züllött rendszernek – amely eredményesen biztosítja a középosztálynak és a munkásság fölső rétegének a mérsékelt jólétet; a közmunkával „kielégített” mélyszegény underclass csöndben van; az utcai petty crime vonatkozásában rendet tart az állam; a választók több mint fele pedig a megosztott, szétszórt ellenzékkel szemben békében is szilárdan, nyugalmasan kormányon tartja a hihetetlen vagyont és százezernyi klienst szerzett Orbán-csoportot – a morális és intellektuális hatása igen nagy mértékben kiterjed a politikai ellenzékre, amely kénytelen volt ebben a szisztémában elhelyezni magát, ha valamilyen csekély mértékben túl akarta élni a nehéz éveket. Az Orbán-rezsim a viszolygó, megvető hallgatás hullamerevségébe kényszerítette (olykori kivételekkel) az értelmiséget (eltekintve persze az értelmiségi önérdek védelmétől, ami önmagában keveset ér; de ismétlem, vannak fölöttébb érdemdús kivételek, bár mind ritkábban).

Nehéz meghatározni azt a pillanatot, amikor az eddig is aggasztó jelenségek – az ellenzéki pártok huzakodása az anyagi vagy szimbolikus koncért – teljes dekadenciává álltak össze (tartózkodnám az olyan hangzatos terminusoktól, mint az „árulás”). Mostanáig is voltak „politikának” álcázott, pusztán üzleti vállalkozások (elég föltűnően az MSZP budapesti kerületi szervezeteinek némelyikében), amelyek befolyásolták ellenzéki pártok (és érdekképviseletek) politikai „vonalvezetését” (vagyis az Orbán embereivel való elvtelen kiegyezést, pénzért), ha nem is mindig botrányos mértékben. De ez olyasmi, amit párton belüli reformerek viszonylag könnyen ki tudnak küszöbölni, ha akarják, s erre is volt példa.

Amit viszont nem lehet kiküszöbölni, az az Orbán-rendszer (s hozzá hasonlók a kelet-európai és közép-ázsiai „létező szocializmus” – Kelet-Németország atipikus kivételével – mindegyik utódállamában létrejött korrupt, antidemokratikus-antiliberális-antiszociális rendszerek; Kína külön, bár szintén sajnálatos eset, amelyről itt nem eshetik szó) általános mentalitásához való szinte teljes alkalmazkodás. A domináns liberális politikaértelmezés mindezt az 1989 előtti, letűnt tervező-újraelosztó rendszerre próbálja rákenni (jó példa erre az „államosítás” szó használata akkor, amikor állami tulajdont szerveznek ki különféle érdekcsoportoknak, mint most tudományos, oktatási és kulturális intézményeket, amelyek eddig is állami tulajdonban voltak!); ez az értelmezés, különösen zsurnalisztikus változata merő ostobaság.
Hamis fikció irányítja az ellenzéket

Ennek a mentalitásnak az erős kényszere szociális értelemben nem érthetetlen – minden diktatúrában gyöngék a megtűrt ellenzéki erők, hiszen emiatt diktatúrák a diktatúrák – , az „uralkodó eszmék” igazi elvetéséhez akkora radikalizmus lenne szükséges, amekkorát a jelenlegi korszellem egyszerűen nem enged meg. Ezért az ellenzék a képviseleti kormányzat és az alkotmányos jogállam megszűnésére panaszkodik, miközben a gyakorlatában úgy viselkedik, mintha ez még fönnállna: retorikáját ez a maga egészében hamis fikció irányítja. Mintha például „választásokról” lehetne beszélni úgy, hogy az országlakosok többsége nem juthat hozzá a releváns információkhoz. (Ennek az oka nemcsak a médiák háromnegyedének a kisajátítása a kormányzó szélsőjobboldal által: az igazságkeresés és a valóságismeret rangjának csökkenése – társaslélektani és morális okokból – szintén hozzájárul.)

A magyarországi politikai ellenzék – gépiesen-passzívan visszatükrözve az Orbán-rezsim logikáját – minden egyéb szempontot mellőzve a hatalommaximálás egyetlen elvét követi az extrém hatalomnélküliség állapotában...............................................................

kvadrillio 2019.08.06. 11:34:49

@kvadrillio: ..FOLYT....Miközben programíró stábok a légüres térben lejátsszák a nyugat-európai pártspektrum politikai eszméinek és stílusának a halovány utánzatait (elaborátumaikat senki nem olvassa, főleg a pártok vezetői nem, akik számára készülnek), a pártszervezetek – követve az egykori „Fidesz” példáját – sorra megszűnnek, kiüresednek, anélkül, hogy ezt a médiák észlelnék. (Orbán az utolsó mozgalmi kezdeményezést, a „polgári köröket” megszüntette, veszedelmesen népi és közéleti, olykor szélsőséges jellegük miatt: az egykori Fidesznek mint pártmozgalomnak a de facto eltűnése a politikailag elbutult Magyarországon senkinek se nagyon tűnt föl; a pártot az apparátusokra metszették vissza, főleg a bizarrul elnevezett „önkormányzatokra”. A „Fidesznek” semmilyen belső élete nincs; nincsenek irányzatai; előre megdizájnolt kampánygyűlések és rituális „események” helyettesítik a párt politikáját. Ez pusztán bürokratikus hatalmi gépezet ma már. A politikai részvételt az elvadultan szélsőjobboldali portálok és tévéműsorok passzív fogyasztása pótolja.)....ÉS MÉG........

kvadrillio 2019.08.06. 11:36:46

@kvadrillio: ...ÉÉÉÉS.....IGAZA VAN !!!!! MÉGHA 100 MILLIÓT IS KAP EZÉRT ! :)))))

GyMasa 2019.08.06. 11:46:49

@chrisred:
Na, azoktól pont nincs mit elvenni, úgyhogy igazából a demokratáknak indifferencsek.
Ök igazából a "gazdag", fehér középosztály pénzére utaznak.

chrisred 2019.08.06. 11:52:37

@GyMasa: Ez hogy jön az előzőekhez?

GyMasa 2019.08.06. 12:02:53

@chrisred:
Úgy, hogy a demokratáknak NEM a White trash a fö ellensége, hanem MINDEN hetero-fehér ember.
A white trash felett csak a szimpla hatalom miatt akarnak uralkodni (csak, hogy "igazuk" legyen), viszont a befenyítéssel csak a középosztályt lehet anyagilag is lehúzni.

chrisred 2019.08.06. 12:07:32

@GyMasa: Nem, a WASP világszemléletű liberalizmus szempontjából a white trash mindig is megvetett réteg volt.

GyMasa 2019.08.06. 13:43:06

@chrisred:
Az lehet, de az eredeti állítás az volt, hogy az USA kultúrmarxisták a _ÖSSZES_ hetero fehér férfit az ellenségüknek tekintik.
Márpedig ebben NEM csak a WASP tartozik bele.
Ráadásul a WASP pont az a réteg, akikre amúgy sincs túl nagy befolyásuk, hiszen azok ugye viszonylag egyszerü emberek, akik alapból sem túl fogékonyak a PC dolgokra, és akik a közelébe sem kerülnek az akadémiai indoktrinációnak.
Ellenben a diplomás (felsöoktatásban tanuló), középosztálybeli fiatalok pontosan ennek az agymosásnak a célcsoportja.
Rájuk viszont óriási hatása van a kultúrmarxistáknak.
És, ök azok a réteg, akikkel meg fogják fizetteni a társadalmi mérnökösködésük árát.
Mert abban 100%-ig biztos lehetsz, hogy nem az USA leggazdagabb <10%-ának fog ez anyagilag fájni.
Annak a rétegnek megvan a kellö érdekérvényesítö képessége, valamint az egyéb eszközeik (ügyvédek, könyvelök, vállalkozások), hogy tényleg csak a minimális összeget kelljen kifizetniük.

chrisred 2019.08.06. 13:52:08

@GyMasa: Nem volt ilyen állítás. Erre reagáltam: "Amerikában a fehér ember lett az új nigger, a megvetett, lenézett, kiírtásra ítélt alember."

chrisred 2019.08.06. 13:55:05

@GyMasa: Félreértetted, nem ők akarnak a WASP rétegre hatni, ők maguk a WASP, és Trump az, aki a WASP réteg elleni populista hadjáratában használja fel a white trasht. Legalábbis a szavazataikat.

chrisred 2019.08.06. 13:58:44

@GyMasa: Amúgy a WASP Amerikában minden, csak nem egyszerű és nem iskolázatlan. Ők az elit.

GyMasa 2019.08.06. 15:24:45

@chrisred:
Ok igazad van, a white trash-ra akartam írni azt, hogy nekik sem affinitásuk, sem megértésük nincs a PC világnézethez és a középosztály az, akit kinéztek maguknak, hogy finanszírozza a társadalom-mérnökösködésüket. Ugyanis, mint fentebb írtam, a felsö osztálynak megvannak az eszközeik, hogy elkerüljenek kb. minden ilyen irányú kísérletet.
(természetesen mindegyik rétegben lesznek, akiket sikerrel beleeröszakolnak az alávetett szerepbe, de ateljes réteget nem fog sikerülni nekik.)
"Nem volt ilyen állítás. Erre reagáltam: "Amerikában a fehér ember lett az új nigger, a megvetett, lenézett, kiírtásra ítélt alember.""
Ezt viszont állítottad:

chrisred 2019.08.06. 09:25:30
@szepipiktor: "Persze a fehér emberre utalsz..."

Nem, teljesen érthető volt, hogy nem az összes európai származásúra gondoltam, hanem a white trashre.
Én pedig erre reagáltam.
De, szerintem hagyjuk ezt, mert a lényeg, hogy nem értünk egyet.

chrisred 2019.08.06. 17:46:41

@GyMasa: Nem hiszem, hogy távol áll az álláspontunk, csak a félreértések mentek itt-ott. Én csak azt állitottam, hogy a demokrata elit is fehér heterókból áll, és ezen nem is akarnak változtatni.
süti beállítások módosítása
A PPKE JÁK HALLGATÓI LAPJÁNAK BLOGJA