Forest Fenn 1930-ban született Texasban. Részt vett a vietnámi háborúban a légierők oldalán, majd 1972-ben művészeti gallériát nyitott. Később az Amerikai Egyesült Államok legjelentősebb műkincskereskedőjévé vált. 1988-ban vesedaganattal diagnosztizálták és az eredmények alapján Fenn-nek nem volt sok esélye a felépülésre. Így kitalálta, hogy kincskeresést rendez, értékes kincseket rejt el egy XII. századi bronzládába, amit magával visz az Appalache-hegységbe, ahol meghal. Koncepciója az volt, ha valaki rátalál a kincsre, és rájön, ki fekszik mellette, majd tovább él az emléke.
A daganat viszont visszahúzódott, és Fenn teljesen felépült. Arra a döntésre jutott, hogy nem fog haláláig várni a láda elrejtésével, ezért 2010-ben kiadta a The Thrill of the Case: A Memoir című önéletrajzi könyvét, amelyben utalást tesz a kincsesláda elhelyezkedésére. A könyv bevételét jótékony célra fordította, elkerülve ezzel, hogy azt higgyék, a könyv népszerűségének fellendítése miatt találta ki a kincset. A 24 soros versben 9 utalást tesz arra vonatkozóan, hogy a kincskeresők hogyan juthatnak el a vagyont rejtő ládához. 80 évesen Fenn maga rejtette el az összesen majdnem 20 kilós kincsesládát, amihez kétszer kellett fordulnia. A ládába aranyrögöket, ősi kínai jádeszobrokat, drágaköveket és értékes ékszereket tett.
A kincskeresés elindulása
2013-ban indult be igazán a kincskeresési láz. Egyes becslések alapján mintegy 350 ezer ember indult el a kincs felderítésére 2020-ig. Öten haltak meg a keresés során: volt, aki halálra fagyott más szakadékba zuhant. Néhány alkalommal arra is volt példa, hogy a kincsvadászok túl messzire merészkedtek. Kulturális tárgyat rongáltak meg az ásás során, vagy Nemzeti Parkban engedély nélkül táboroztak, ástak és fémdetekort használtak. 2018-ban letartóztatták Robert Millert, aki betört Forrest Fenn házába, és ellopott egy spanyol kisládát. Millert Fenn és lánya találta otthon, akik fegyvert fogtak a behatoló férfira, és megvárták a rendőrség megérkezését. A történtek következtében az új-mexikói állam rendőrfőnöke is felszólította Forrest Fennt a kincskeresés lefújására.
2019-ben David Hanson keresetet nyújtott be Fenn ellen Coloradoban a Kerületi Bíróságon. Hanson csalással és félrevezetéssel vádolta Fennt a kincs ügyében. A Bíróság Fenn javára döntött a perben, Hanson fellebbezett, de a bíróság elutasította.
A kincs megtalálása
10 év elteltével, 2020. júniusában, miután sokan mindenüket a kincs megtalálásába fektették, munkájukat hagyták ott, felélték minden megtakarításukat, és már sokan megkérdőjelezték a kincs valódiságát, egy szerencsés végre megtalálta Fenn elrejtett kincsesládáját.
A szerencsés megtaláló mindössze két évvel korábban kezdte el a keresést, míg végül rábukkant a hőn áhított értékekre. Jack Stuef, 32 éves michigani orvostanhallgató lelt rá a körülbelül 1 millió dollár értékű ingóságra Wyoming állam területén, de a pontos helyet nem árulta el. Fenn közölte a honlapján, hogy a mesés vagyont megtalálták, ezzel lezárult a hajsza. A megtaláló elmesélte, hogy a két év során minden nap pár órát töltött a kincs helyének a behatárolásával. Először Fenn nyughelyének a felkutatásával kezdte, és azért került ilyen hosszú időbe, mert az egyik fontos nyom az idő folyamán megrongálódott.
Jack Stuef szeretett volna távol maradni a nyilvánosságtól, de ez nem valósulhatott meg, ugyanis egy másik kincskereső, Barbara Anderson chicagói jogász pert indított Fenn ellen. A keresetlevélben azt állította, hogy az információkat tőle lopta el az akkor még névtelen megtaláló, és ezek alapján sikerült megtalálnia a kincset. Ekkor Jack Stuef felvállalta kilétét, és kilépett a nyilvánosság elé. Barbara Anderson állításai végül hamisnak bizonyultak.
Forest Fenn alig két hónappal a kincs felfedezését követően, 90 éves korában elhunyt. A végső célját sikerült elérnie, emberek százezreit mozdította ki a lakásuk kényelméből, és indította útnak, ezzel életre szóló élményeket szerezve.