Másodfok

Kamala Harris....Jó döntés?

Demjén Dorottya

2020. augusztus 17. - Másodfok

Joe Biden, demokrata elnökjelölt Kamala Harrist, az indiai-jamaicai származású ügyésznőt jelölte jövőbeli alelnökének. Biden ezen döntése azért is meghatározó, mivel az első színes bőrű női alelnökjelöltről beszélhetünk az Egyesült Államok történetében.

pexels-photo-4669146.jpeg

A választási elemzők közül sokan azt feltételezték, hogy a Black Lives Matter irányzat, a jelenlegi zavargások és a bizonytalan politikai helyzet miatt az afro-amerikai Stacey Abramst fogja munkatársául választani. Kamala indult az elnökválasztásokon, érdekes, hogy éppen Joe Biden ejtette ki a versenyből, ennek ellenére  a demokrata elnökjelölti vitákon, érveivel alaposan megszorongatta vetélytársát. A demokraták közül sokan támogatják a Biden-Harris duót, közöttük Hillary Clinton, Barack Obama és Elizabeth Warren is. A republikánusok eközben úgy gondolják, Harris a radikális baloldal képviselője, hisz az ingyenes társadalombiztosítás bevezetését támogatja sok egyéb között, mely nem megszokott a kapitalista társadalomban. Ez az ellentét veszélyes lehet a párosra, hisz Biden a klasszikus demokrata ideákat képviseli, remélve ezzel újra egységet alkot a széthúzott baloldalon belül. Választása a politikai elemzők szerint azért is esett Harrisra, hisz így egyszerre  tudja bevonzani a női és a színes bőrű választókat, akik az amerikai társadalom nagy részét képezik. Stacey Abrams választása azt a veszélyt foglalta volna magában, hogy bár az afro-amerikaik több mint valószínű szimpatizáltak volna a jelölttel, a latin, az ázsiai és egyéb kisebbségi csoportok kirekesztve érezték volna magukat.

Kamalát sokan kritizálták ügyészi pályafutása miatt, mivel mint kerületi, majd állami ügyész nem támogatta a progresszívek szívügyét, az amerikai büntetőjogi rendszer reformját. Az afro-amerikai közösség felől kritika éri, mivel ő volt egyike azon ügyészeknek, aki a legtöbb afro-amerikai férfit küldött börtönbe. Számos ügyet, tárgyalást nyert meg marihuána fogyasztással kapcsolatos bűncselekményekkel kapcsolatban. Ez önmagában nem egy negatív információ, a probléma csak annyi, az elnökválasztási kampánya alatt egy rádió műsorban mesélte nevetve, egyetemista évei alatt milyen „jókat szívott „ barátaival.

Kamala Harrisről a kritikák ellenére fontos megjegyezni, hogy fiatal korától kezdve komoly polgárjogi aktivista. Édesanyja tanácsát tartja a legfontosabbnak, „ha valami nem tetszik ne panaszkodj és ülj egy helyben, tégy valamit!" A jelölt azt nyilatkozta ez az, ami mindennap erőt ad neki. Szívügye a nők, a színes bőrű társadalmi csoportok és édesanyák érdekében vívott harc. Kamala volt az első színes bőrű nő, aki Kaliforniát reprezentálta a Szenátusban. Ügyészként pedig együtt dolgozott Beau Bidennel, Joe Biden fiával, tehát a közös ismeretség régebbre nyúlik vissza.

Vajon beválik-e szavazók szempontjából a választás? Ezt csak a jövő tudja megmondani. Mindenesetre bármit is hozzanak a novemberi  választás eredményei, Kamala Harris már most is mindenképp történelmet írt.

Ne maradj le hasonló tartalmakról,

kövess minket Facebook-on és Instagram-on!

A bejegyzés trackback címe:

https://masodfok.blog.hu/api/trackback/id/tr8016165566

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
A PPKE JÁK HALLGATÓI LAPJÁNAK BLOGJA