Öt film, három könyv, egy sorozat, egy musical és számos dal ihletői. Ha felvetődik a bűnözőpárosok témaköre, az első két ember, akikre gondolunk, szinte biztosan Bonnie és Clyde. De kik is voltak ők, és hogyan váltak ilyen híressé?
A bűnügyi történelem talán leghírhedtebb bűnözőpárosa Bonnie Elisabeth Parker és Clyde Chestnut Barrow, annak ellenére, hogy közös bűnözői „karrierjük” mindössze két évig tartott. Bonnie és Clyde 1930 januárjában, Texasban találkoztak. Bonnie addigra már három éve férjnél volt, ám mégsem élt boldog családi életet: férje, Roy Thornton gyilkosságért ült börtönben. A gazdasági világválság közepén az akkor tizenkilenc éves nő mély szegénységben élt, kisebb lopásokból, csalásokból tartotta fenn magát. Hasonlóan a huszonegy éves Clyde, aki nem sokkal első találkozásuk után szintén börtönbe került. Szerelem első látásra volt az övéké – ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy Bonnie látogatásai egyik alkalmával egy pisztolyt csempészett be új szerelmének. Ugyan Clyde-nak sikerült is így megszöknie, de nem sokára újból elkapták Ohio-ban. Két évvel később azonban édesanyja kérelmére Texas kormányzója szabadon engedte azzal az ígérettel, hogy soha többé nem tér vissza az állam területére. Így 1932 februárjában már csatlakozhatott Bonnie-hoz, akivel közösen számtalan bankot, üzletet raboltak ki, és a gyilkosságtól sem riadtak vissza.
Ugyan bűnöződuóként váltak ismertté, de valójában csak kevés ideig dolgoztak kettesben hisz nem sokkal Clyde szabadulása után csatlakozott hozzájuk Raymond Hamilton, majd őt novemberben egy benzinkutas, William David Jones követett. 1933 tavaszán már öt főssé verbuválódott csapatok, ugyanis Clyde testvére, Ivan Barrow és felesége, Blanchet is csatlakozott hozzájuk. Annak oka, hogy mégis Bonnie és Clyde neve vált ismertté egyszerű: a sajtó a szerelmes pár nevét kapta fel, hisz róluk szóltak a bűnügyi hírek, emellett igencsak szerették magukat fotózni, és képeik hamar bejárták a médiát, így igen hamar hírességé avanzsáltak.
Bűnügyi pályafutásuk alatt tizenhárom embert öltek meg, ám mégsem ezért figyelt fel rájuk az FBI elődje, a Nyomozóiroda, hanem hogy az államok között lopott autókkal közlekedtek, ami már szövetségi bűncselekmények számított. Az újonnan összeállt nyomozóegység 1933 nyarán bukkant nyomra: a rajtaütés alatt Clyde bátyja életét vesztette, feleségét, Blanchet-t pedig elkapták a rendőrök, nem sokkal később pedig William David Jones-t is letartóztatták, így megint csak Bonnie és Clyde párosa maradt. Azonban ismét nem maradtak sokáig kettesben, öt foglyot szöktettek meg, akik közül egyikük, Henry Methvin segítőtársukká szegődött. Végezetül Frank Hamer Texas Ranger vezetésével 1934 május 24-én rajtaütöttek a hírhedt szerelmespáron, mintegy százötven lövést leadva rájuk – melyből közel ötven célba is talált.
Haláluk után is sokáig fent maradt a nevük, ez első sorban Henry Fordnak köszönhető, aki Clyde elismerő szavaival reklámozta autóit. Nem telt sok időbe, míg a körülöttük kialakult hírverés pozitívvá nőtte ki magát, az emberek a szegények hőseinek látták őket, hisz leginkább a bankok voltak rablásaik károsultjai. Végül a rendőrség elrettentő példaként kénytelen volt nyilvánosságra hozni a végső tűzpárbaj után készült képeket, igyekezvén megakadályozni hogy a bűnöző szerelmes pár története romantikus legendává váljon.