Az EUROLAWYERS egy európai országoknak szánt labdarúgó-bajnokság, amelyre kétévente kerül sor. Dr. Bálizs Gergő, végzett Pázmányos hallgatóval beszélgettünk a verseny izgalmairól, és az odáig vezető útról.
Mesélj kicsit magadról és a sport tevékenységedről a Pázmányon!
Mindig is a foci vonzott leginkább az életben, de a magyar futball közeg miatt gyorsan kiderült, hogy ez nem nekem való ilyen feltételekkel. Persze mar akkor is biztos voltam benne, hogy nem az élsport a cél számomra, csak a mindennapi testmozgás, és maga a sport élvezete. A vízilabdában és egy rövid ideig a thai-boxban találtam meg a számításomat, de a futball szeretete nem tudott sokáig távol tartani a foci pályától. Amikor megérkeztem a Pázmányra, akkor hallottam a lehetőséget, hogy frissen megalakult a futsal csapatunk, amely a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokságban fog szerepelni. Itt Rimay István vett a szárnyai alá, és csinált belőlem kapust.
Ha esetleg valaki ne tudna, mi az az Eurolawyers, mit kell tudni róla? Kiknek szól, hogyan lehet rá jelentkezni, kijutni? S mi a verseny menete?
Az Eurolawyers rendezvény egy európai bajnokság végzett jogászok számára. Többnyire ügyvédek, jelöltek és bírák alkotják a csapatokat, minden országból. Ez a rendezvény minden kontinensen jelen van, és ennek megfelelően létezik világbajnokság is, ami értelemszerűen egyesíti a különböző kontinensek rendezvényeit. Ez jövőre Marrakeshben kerül majd megrendezésre. A Magyar Csapat mar évtizedek óta jelen van ezeken a tornákon. Az idei EB-re négy csapattal indultunk, melyből három nagypályás ( classic-master-legends) és egy kispályás volt. A három kategória különböző korcsoportokra bontotta a csapatokat. Az idei magyar delegáció 43 főből állt. Ez egy mondhatni összeszokott kis brigád, de természetesen mindig töltődik fel új emberekkel. A kispályás verseny egy sorsolással indult, ahol 4 csapatos csoportokra bontottak a mezőnyt. A csoport első két helyezettje és a legjobb csoportharmadikok továbbjutottak az egyenes kieséses szakaszba.
Kikből állt össze a magyar csapat, tartottatok előzetes felkészülést?
A magyar delegáció főleg a Budapest - Debrecen - Pécs háromszögből érkező ügyvédek, jelöltek és bírák voltak, de természetesen érkeztek más városokból is kollegák. A kispályás csapat nagyon bízott magában, ezért úgy gondoltuk, hogy az EB előtt bőven elég lesz egy közös foci megszervezése. Természetesen jobb lett volna egy kicsit többször együtt mozognunk, de sajnos ez nem valósulhatott meg.
Végül a dobogó harmadik fokára állhattatok fel, amihez ezúton is gratulálunk! A verseny mellett mivel telt a kint töltött egy hét?
Ez a harmadik hely idáig a legjobb szereplése a kispályás csapatunknak. Nem akarok álszent lenni, természetesen Írországban a fő elfoglaltságot a mérkőzések mellett a helyi sörök és viszkik végigkóstolása jelentette. Mivel szoros menetrendet követtünk, és egy kis városban Limerickben tartottak az EB-t, igy kirándulásokra sajnos kevés időnk maradt.
Milyen tanulságokat hoztatok haza? Mit tanácsolsz azoknak, akik a jövőben részt szeretnének venni az Eurolawyers kupán? És neked személy szerint mi a legkedvesebb emléked?
Sporttanulságként a soha nem szabad feladni örökérvényűség igazságot említeném, ami az Azerbaijan elleni meccsen mutatkozott meg, ahol vert helyzetből felállva ejtettük ki az egyik favoritot. Egyébként talán a legértékesebb dolgot az nyújtotta nekem, hogy nemcsak magyar, de európai szinten is rengeteg kollegát ismertem meg, ami sok segítséget nyújthat a karrierem során. A legkedvesebb emlékem az, amikor egy védett büntető után gólpasszt dobtam az Azerbaijan elleni meccsen, valamint az, amikor az egész magyar csapat együtt énekelt a Stables-pubban és a helyi egyetemisták végig tapsolták a produkcióinkat. Az egy igazan jó este volt...