2018. február 15-én nyitotta meg kapuit a világszerte híressé vált BODY Kiállítás, mely azóta is töretlen sikerrel várja izgatott vendégeit; egészen június végéig bárki számára nyitva áll a lehetőség, hogy kövesse az alig két hónap alatt megjelent több ezer látogatót.
Hétről hétre, látogatók százai keresik fel a nem mindennapi tárlatot, mely az orvosi pályákon tanulóknak maga a megelevenedett anatómiai nagy lexikon, a laikusok számára pedig ritka szemszögből nyújt bepillantást az emberi test rejtelmeibe, szervezetünk bonyolult működésébe.
A szakmai segítség ez utóbbi célcsoport számára is adott, hiszen a felmerülő kérdéseket feltehetik a kiállítás termeiben tartózkodó, felkészült orvostanhallgatóknak. Emellett pedig, ha interaktív tanórára vágynak, a szervezők erre is lehetőséget biztosítanak; csoportként érkezve a medikusok vezetésével haladhatnak végig a teljes tárlaton.
A kiállítás különlegességét adja, hogy valós – korábban élő – emberek testét, úgy nevezett plasztinációs eljárással tartósították, és az ilyen módon formáját megőrzött szervek, és testek – mely a tárlat nevét is adja - kerültek kiállításra.
A tárlat bevezetéseként végig kalauzolják a látogatókat az orvostudomány kialakulásának történetén, egészen az ókori, valamint középkori gyógyítási módszerektől, napjaink modern orvoslásáig.
A több, mint 2200 négyzetméteres kiállítótérben bemutatott tárgyak, valamint emberi preparátumok, a teljes test- és szervezetrendszer működéséről adnak átfogó képet, oly módon, hogy az anatómiában kevésbé jártas látogatók számára is érthető és használható tudást biztosítanak.
A kiállítás prevenciós célját is érdemes kiemelni; „Stop Smoke!” jelige alatt, egy dohányos tüdejének elborzasztó példáját igyekeznek bemutatni, mely talán sokkoló élményként hathat az érintettekre.
Fontos kezdeményezés továbbá, a havonta megszervezett véradás is, melyet a kiállítás szervezői a Magyar Vöröskereszttel együttműködésben tudnak megvalósítani.
További információk itt elérhetők.