Másodfok

Bemutatkozik a Széchenyi István Szakkollégium

2016. január 15. - Másodfok

HANICH VERONIKA

A Széchenyi István Szakkollégium egyszerre ad a hallgatóknak szakmaiságot, baráti társaságot, lehetőséget az alkotói-kutatói munkára és nem utolsósorban kollégiumot. A SZISZ Egyetemünktől csupán pár percre, a Ráday utcában várja a diákokat sokszínű programjaival, több tudományágat átfogó kurzusaival és közösségi életével. Vas Katával, a Széchenyi István Szakkollégium egyik tanulójával beszélgettem arról, miért is vált mára már egy életérzéssé SZISZ-esnek lenni, hogyan lehet jelentkezni a szakkoliba, valamint milyen lehetőségeket kínálnak egy joghallgató számára.

Mit kell elsősorban tudnunk a Széchenyi István Szakkollégiumról?

A Széchenyi István Szakkollégium egy szellemi műhely és közösség, melynek tagjai a változatos témájú kurzusok során sajátítják el a reális, kritikus társadalomtudományi és közgazdaságtudományi gondolkodást az egyetemi oktatás kiegészítéseként. A szakmai munka mellett a SZISZ-t a pezsgő közösségi élet is fémjelzi, hiszen amellett, hogy az aktív tagok együtt laknak a Ráday kollégium második emeletén, számos szervezett és spontán közösségi program is erősíti az összetartást.

Kik jelentkezhetnek hozzátok?

A SZISZ-be minden első- és másodéves egyetemista jelentkezését várjuk. Az érdeklődők májusban adhatják be a jelentkezésüket a négy sáv, azaz a Law&Economics, a Szociológia, a Pénzügyi közgazdaságtan és a Kormányzati gazdaságtan egyikére. Addig is azonban számos nyitott programunkon van lehetőség a részvételre, ezek közül a legközelebbi – és az egyik legizgalmasabb – a februári Téli Tábor.

Miért lehet hasznos ez a kollégium egy joghallgató számára?

A SZISZ-be való jelentkezést azért ajánljuk jogász hallgatóknak (is), mert a Law&Economics, azaz a jog közgazdaságtani elemzése kurzusok keretében az egyetemen tanultaktól eltérő, új szempontból vizsgálhatják a jogi kérdéseket – többek között a tudományág hazai alapítója, Dr. Szalai Ákos vezetésével. A jog közgazdasági elemzése segít megismerni a jog mélységeit és a társadalomban betöltött szerepét azáltal, hogy a különböző területeket egy közös elméleti struktúrában vizsgálja. Sok jogász a későbbi munkahelyén tapasztalhatja meg, hogy nem csupán tisztán jogi kérdéseket kell megoldania. Ilyenkor nagyon hasznosnak bizonyul az olyan szakember, aki többféle nézőpontot képes szintetizálni. Amennyiben az egyetemi tanulmányaidtól valami teljesen különbözőt szeretnél tanulni, akkor a Szociológia, a Pénzügyi közgazdaságtan és a Kormányzati gazdaságtan sávokat ajánljuk figyelmedbe.

Milyen programokkal várjátok a Téli Táborba jelentkezőket?

A Téli Tábort idén Parádfürdőn, 2016. február 4-7. között rendezünk meg. Célja, hogy az érdeklődők változatos szakmai és közösségi programok keretében ismerhessék meg a SZISZ működését és tagjait. Ezen a felejthetetlen hétvégén napközben különböző előadásokon vehettek részt, melyek során többet megtudhattok például a közelgő amerikai elnökválasztásról vagy a Design Terminálról, politológusok segítségével ismerhetitek meg a szélsőjobboldal lehetséges mozgásterét, illetve a Szociopoly társasjátékot is kipróbálhatjátok. Estére pedig többek közt táncházzal és slam poetryvel készülünk, majd a programok végeztével hajnalig bulizhattok az új ismerősökkel. Ha felkeltettük az érdeklődésed, jelentkezz bátran a telitabor@szisz.hu e-mailcímen!

Hol lehet a SZISZ-ről egyéb információkat megtudni?

Ha szeretnél többet megtudni a táborról vagy a SZISZ-ről, látogass el a holnapunkra (www.szisz.hu) vagy a facebook-oldalunkra (www.facebook.com/szechenyiszakkoli). Ha pedig valamiért nem tudnál eljönni a Téli Táborba, ne csüggedj: februártól további programokkal (Elsős Nap, Elsős Kurzusok) készülünk, amelyekről szintén a fenti fórumokon találsz további információkat!

A bejegyzés trackback címe:

https://masodfok.blog.hu/api/trackback/id/tr698275070

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
A PPKE JÁK HALLGATÓI LAPJÁNAK BLOGJA