Másodfok

Hogyan utazzunk egyetemistaként?

Kovács Luca

2019. október 27. - Másodfok

Tekeregtem Európa legtöbb országában, vesztem el Marrakesh labirintus-szerű bazárjaiban és jártam a betlehemi Születés Templomában. Mindezt egyetem mellett, mert egyáltalán nem lehetetlen és még csak bankot sem raboltam. Az utazás nem az elindulással kezdődik, hanem ott, amikor megszületik benned a gondolat, hogy útra kell kelned. Lehet ez egy hosszúhétvége, vagy egy több hónapos kalandozás egy idegen országban, mindenképp fel kell készülnöd. Az alábbiakban több tippet is olvashatsz, én hogyan állok neki egy utazás megszervezésének (úgy, hogy ne vigyen financiális csődbe).

utazz.jpg

Cél és dátum

Az úticél kiválasztásánál számos tényezőt lehet figyelembe venni, sokan bakancslista alapján, mások pedig egy kihagyhatatlan ajánlat alapján teszik le a voksukat a célország mellett. Talán ez a legfontosabb momentum, az oda-vissza utazás megtervezése, lefoglalása. Európán belül viszonylag kényelmesen és olcsón lehet utazni busszal (pl. flixbus) illetve fapados légitársasággal. Nagyon tudom javasolni a legjobb ajánlatok megtalálásához a skyscanner.hu-t és a momondo.com-ot. Ezeken az oldalakon be lehet állítani, hogy megtalálja a legköltséghatékonyabb opciót (akár átszállással is), de maga a foglalás, a kiválasztott légitársaság honlapján a legkifizetődőbb. Fontos azzal számolni, hogy nemzetközi ünnepek alkalmával (Karácsony, Szilveszter) és az úticél országában főszezonnak számító időszakban igencsak megemelkednek az árak. Ha rugalmasak tudunk lenni az időpont tekintetében, sokat spórolhatunk a repjegyen. Egyetemistaként nagyon preferálom a szeptember első felét, amikor még nincs egyetem, de már nem is főszezon a közkedvelt nyaralóhelyeken Európában. A téli vizsgaidőszak vége is ideális lehet, pár napos városnézésekhez vagy Európán kívüli, enyhébb klímával rendelkező helyek felfedezéséhez.

 Tapasztalatom szerint, ha már megvan a dátum és a jegy, sokkal könnyebb spórolni a nyaralás többi részére. A „mocskos” anyagiak tekintetében egy nagy trükk van, ez pedig a prioritás. Legtöbbünk dolgozik az egyetem mellett, ebből lehet félretenni utazásra, akár egész komoly összegeket. Persze kényelmesebb lenne mindennap a Fecskében ebédelni és megvenni a 3. ugyanolyan fekete táskát, majd végigbulizni a hétvégét Budapest legjobb szórakozóhelyein, de ha megállunk egy pillanatra és végig gondoljuk, hogy tényleg szükségünk van-e rá, vagy csak impulzív vásárlás és költekezés lenne… Ezzel az egy perces néma csönddel, sok felesleges kiadástól óvtam már meg magam. Persze nem vagyunk egyformák, valaki inkább költ fesztiválra, van aki pedig inkább a tengerparton sütteti magát ugyanannyiból. Nem érdemes erőszakosan győzködni egymást, hogy melyik a jobb, vagy a kifizetődőbb, ízlésről felesleges vitatkozni. Egyébként érdemes jól tanulni, a tanulmányi ösztöndíj is mehet az utazós malacperselybe.

Szállás

Nem tagadom, a szállás általában a legnagyobb kiadás egy utazás alatt, így ezen lehet a legtöbbet is spórolni. 22 évesen én nem érzem kínosnak, hogy nem hotelben szállok meg, hanem hostelben. Nekem egy dolog lebeg ilyenkor a szemem előtt, legyen biztonságos, tiszta és relatíve olcsó, de tudom, hogy valakinek a biztonság nem ott kezdődik, hogy legyen zárható fémszekrénye egy kilenced magával használt szobában. Akár hajlandó vagy másokkal osztozni egy szobán, akár nem, mindenképp érdemes szétnézned a hostelworld.com-on, ugyanis a legtöbb hostelben van lehetőség privát szoba foglalására is (még mindig jóval egy hotelszoba ára alatt). Ezen a honlapon térképen is láthatod a szálláshelyek elhelyezkedését és visszajelzéseket is olvashatsz, 10 pontos skálák segítik a könnyebb átláthatóságot (pl. biztonság, elhelyezkedés, tisztaság, ár-érték arány).

Folytatás következik.

A bejegyzés trackback címe:

https://masodfok.blog.hu/api/trackback/id/tr9215240410

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
A PPKE JÁK HALLGATÓI LAPJÁNAK BLOGJA